sâmbătă, 3 noiembrie 2007

Zenga Zanga

E pauza meciului Univ. Craiova - Dinamo, e 1-0 pentru olteni şi de data asta mi-e clar că, indiferent de rezultatul final, Zenga nu mai are de ce să-şi pună şapca roşie pe chelie. Să joci fricos, să ai un atac la 5 minute şi ăla pentru că a obosit adversarul, să nu pui presiune, să te aperi în disperare cu nişte jucători ca Goian (băiatul ăsta ne-a mâncat un campionat şi Borcea continuă să vadă în el un mare jucător, se pare) şi să ataci cu jucători re-furbished precum Boştină... asta nu e ceea ce trebuie să fie Dinamo. Se poate admite că echipa trece printr-o perioadă mai proastă însă nu se vede nici o îmbunătăţire, de la meci la meci. Păi dacă te domină până şi alde Gărgălie cu Dănănaie atunci mai bine te-apuci de dresuri de purici.
Într-un fel mă bucurasem când a venit Zenga dar e clar că italianul nu se "pupă" deloc cu Dinamo.